Kosova vazhdon të regjistrojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus brenda 24 orëve.

 

Ministria e Shëndetësisë raportoi se këtë të premte kanë humbur jetën 26 pacientë, ndërsa janë zbuluar pozitivë 1.448 persona.

 

Rastet e reja u zbuluan pas testimit të 12.558 qytetarëve. Sipas njoftimit, i lartë është edhe numri i të shëruarve në orët e fundit, plot 1.421.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *