300 mijë euro janë vënë në dispozicion nga policia greke si shpërblim për këdo që jep të dhëna që mund të çojnë në kapjen e vrasësve të 20-vjeçares në Athinë, ngjarje që i shokoi të gjithë.

 

Sipas policisë greke, gjetja e vrasësve është çështje prestigji për forcat greke të rendit. E reja mbeti e vrarë gjatë grabitjes së një shtëpie. Ajo u mbyt me jastëk nga grabitësit, të cilët kërkonin të dinin se ku ishin fshehur paratë.

 

Më pas, trupi i saj i pajetë u la pranë foshnjes 11 muajshe. Grabitësit morën 15,000 euro dhe të gjitha bizhuteritë, duke u zhdukur  pa lënë asnjë gjurmë.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *