Policia e Tiranës ka arrestuar një 51 vjeçar  pasi kishte mbushur çantën 20 kallëpe me tritol dhe 2 kapsolla detonatorë me përcjellës elektrik.

 

Në pranga u vu shtetasi Ndue Malqi , banues në Kurbin, për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

 

Gjatë kontrollit të çantës së shtetasit Ndue Maliqi, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, 20 kallëpe me lëndë të dyshuar plasëse tritol dhe 2 kapsolla detonatore me përcjellës elektrik.

 

Vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie kriminale dhe identifikimin e personave të implikuar në të. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *