Të shtëna me armë zjarri janë raportuar mbrëmjen e sotme në Mirditë.

 

Mësohet se Martin Prenga, 51 vjeç ka mbetur i plagosur si pasojë e të shtënave.

 

Sipas informacioneve paraprake i plagosuri është dërguar për mjekim në urgjencën e Spitalit të Rrëshenit.

 

Dyshohet që ngjarja të ketë ndodhur pas një konflikti të çastit.

 

Mirditë / Informacion paraprak

Në Urgjencën e Spitalit Rajonal Rrëshen është dërguar për ndihmë mjekësore, i plagosur me armë zjarri shtetasi M.P. 51 vjeç, banues në Klos, Mirditë.

Nga hetimet e paraprake dyshohet që ngjarja të ketë ndodhur në autostradën Rrëshen -Kukës, në Fan, Mirditë pas një konflikti të çastit të shtetasit M.P. me dy shtetas të tjerë të cilët janë shpallur në kërkim dhe punohet intensivisht për kapjen e tyre, por për shkak të hetimit, nuk bëjmë me dije të dhëna të tjera për identitetet e tyre.

Vazhdojnë veprimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.