Një 22-vjeçar maroken është gjetur në gjendje të rëndë sot në Librazhd.

 

Mësohet se i riu ishte thuajse i ngrirë, por fatmirësisht u gjet në kohë nga banorët të cilët e dërguan në spital,  ndërsa ndodhej në gjendje të rëndë shëndetësore.

 

Ai është transportuar për në spitalin bashkiak të Librazhdit ku i është dhënë ndihma paraprake mjekësore. Pas dy orësh 22-vjeçari maroken është përmendur dhe ka arritur të komunikojë me stafin mjekësor dhe policinë të cilëve iu ka deklaruar se kishte udhëtuar katër ditë maleve nëpër dëborë nga Maqedonia drejt Shqipërisë.

 

Gjendja e tij shëndetësore është vlerësuar kritike pasi këmbët e tij rezultuan me djegie të plotë nga i ftohti i acartë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *