Subscribe

  “ Një tjetër krim në familje trontidi kryeqytetin mëngjesin e së martës. Ervilma Seferaj 36 vjeç u ekzekutua në banesë nga bashkëshorti i saj Alket Arapaj me profesion efektiv pranë gardës së republikës ”

 

Ngjarja ndodhi rreth orës 6 të mëngjesit në apartamentin e ciftit në katin e 5-të të një pallati në rrugën “ Vangjel Capo”.

 

44 vjeçari efektiv i gardës prej më shumë se 20 vitesh me gradën kapiten , është konfliktuar me bashkëshorten e tij dhe më pas e ka qëlluar 3 herë me pistoletën e shërbimit.

 

Në momentin e krimit të rëndë në banesë ndodhej edhe vajza 3 vjeçare e çiftit. Bashkeshortet sipas fqinjëve njiheshin si familjarë te rregullt por edhe besimtarë myslimanë dhe frekuentues të xhamisë.

 

Burime nga uniformat blu bëjnë me dije se pas krimit, gardisti ka lajmëruar vetë policinë për vrasjen e bashkëshortes.

 

Ai u arrestua nga shërbimi për çështjet e brendshme dhe ankesat ndërsa vrasja dyshohet se ndodhi për shkaqe xhelozie.

 

Po sipas burimeve gjatë deklarimeve paraprake 44 vjeçari u shpreh se ngjarja ndodhi në moment gjaknxehtësie dhe se dyshonte se bashkëshortja e tradhetonte.

2 thoughts on “Dyshime për tradhëti/ Gardisti e vrau gruan në sy të vajzës 3 vjeçe

  1. o ropt ti qifsha vet te qi pithin naper klube ka mos kafe e eknje gruja fajet mut ska kush se duhet me ta qi nanen piqk fill met jek met thi qaf mut rrebel i greqis as gjak ski tonin mut

  2. Kur nje njeri me poziten profesionale si ky zotriu reagon me aktin e fundit qe dikuj te i a marr jeten (ne ket rast tragjik me te dashures) ateher jet te kupohet qe ne te vertet ka pasur arsye. Problemi tek shumica e Shipetareve te “mbuluara” viteve te fundit eshte pikerishte e kaluarja e tyre lavire dhe jeta e dyfishte pas mbuleses. Nuk thuhet fjala popullore “ujku qimen e ndrron por zanatin se harron” dhe kjo ka menduar qe munde te fshihet pas mbuleses, por nuk e paska kuptuar qe ka pune me gardiste e jo me hoxhallar. Fatekeqesija me e madhe per Shtetin dhe Kombin eshte ajo qe kariera e nje profesionisti perfundoj per shkak te nje lavire e cila nuk e meritoj as burrin e as femijen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *