Doktori amerikan Anthony Fauci paralajmëroi se pandemia e koronavirusit nuk ka mbaruar ende.

Duke e cilësuar si një makth, Fauci tha gjatë një konference se kujdesi duhet të jetë maksimal.

“Në një periudhë katër-mujore, virusi u përhap në të gjithë botën. Janë miliona infeksione në mbarë botën. Dhe rastet po shtohen në një kohë shumë të shkurtër. Ky është makthi më i keq.”

Megjithatë, Fauci tha se ka shpresa se vaksina do të gjendet së shpejti.

Sipas të dhënave nga Johns Hopkins University, ka më shumë se shtatë milionë raste të konfirmuara në të gjithë botën dhe 400 mijë viktima.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *