Jetmir Kurtsmajlaj, 27-vjeçari shqiptar që tentoi të vriste ish të dashurën e tij greke në Itali është mbrojtur para gjykates me arsyetimin se vajza ishte përdorur si karrem nga ish shoku i tij I dhomës për ta infektuar me HIV-AIDS.

.Ngjarja ndodhi disa ditë më parë në Torino, raporton Vizion Plus.

Ish-studenti i Universitetit të Torinos goditi disa herë me thikë studenten greke G.K. 20 vjeç, pasi kjo e fundit kishte kërkuar të ndahej prej tij.

Ky të paktën ishte version i mediave italiane , të cilat bënë të ditur se Kurtsmajlaj nuk pranonte ndarjen me vajzën greke. Në tension e sipër, ai e ka pritur të dashurën I fshehur në një parking pranë shtëpisë së saj, ku dhe më pas e e ka goditur me thikë disa herë në trup.

Për fat të mirë 20 vjecarja e ka kaluar gjëndjen kritike ndonëse ende është e shtruar në reanimacionin e spitalit Molinette te Torinos.

Por ndryshe nga raportimi në mediat italiane, 27 vjecari shqiptar Ii arrestuar pati një tjetër shpjegim për ngjarjen.

 

Fundi i marrëdhënies, i cili zgjati shumë pak, nuk ka asnjë lidhje ngjarjen. Unë u përpoqa ta vrisja, sepse ajo ishte karrem i përdorur nga ish-shoku im i dhomës për të infektuar mua me AIDS. Prandaj unë doja ta ndëshkoja për këtë veprim.” , tha i riu shqiptar para autoriteteve italiane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *