Publikimi i fotove nudo të princeshë Dianës në vititn 1996, bëri që në familjen mbretërore të shpërthente skandali, që do e shoqëronte për një kohë të gjatë.

Ai që e vuajti më shumë publikimin e këtyre fotove ishte princi William, i cili në atë kohë ishte vetëm 14 vjecc.

Gazetari britanik Nicholas Colerige, në një libër me kujtimet e tij, ka përmendur edhe bisedën me princeshë Dianën  pas publikimit të fotove të famshme.

Pricesha i shkoi për një vizitë në “Vogue House” pas këtij skandali dhe i tregoi gazetarit se William po e vuante shumë.

“Ai ishte aq i mërzitur. Disa nga djemtë e ngacmonin duke i thënë se gjinjtë e mi janë shumë të vegjël”, i kishte princesha atij.

Duket se atë e ndoqi e njëjta situatë disa vite më vonë kur dolën foto nudo të Kate Middleton. Ai kërkoi një kompensim prej 1.3 milionë  paundësh nga revista Franceze Closer e cila i botoi. William dhe Kate u fotografuan ndërsa pushonin në tarracën e një kështjelle në Provence.

Këto pamje kujtonin princit të ëmën e cila u aksidentua kur ndiqej nga paparacët në Paris./ Living

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *