Finalistët Dijonis Biba, Ditea Berisha dhe Çiljeta Xhilaga u përballen të tre në sfida, ku vetëm Dijonisi arriti të fitonte.

“Të tre sfidantët janë të mbyllur në një kafaz me litar. Ata duhet të zgjidhin litarin rreth e rreth deri në momentin që të vijnë tek ganxha. Të tre sfidantët janë të mbyllur në një kafaz me litar. Ata duhet të zgjidhin litarin rreth e rreth deri në momentin që të vijnë tek ganxha, do marrin çelsin. Me atë çelsin do lirojnë duart, dhe më vonë me ganxhën e cila ndodhet në fund duhet të tërheqin objektin. Pasi lirojnë drurin kanë të drejtën për t’i rënë gongut”, shpjegoi sfidën krueplaku Bes Kallaku.

Florian Agalliu dhe Dijonis Biba janë dyshja finalist, ku vetëm njëri do të fitojë çmimin e madh prej 100 mijë eurosh. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *