Një fasoneri është shkrumbuar gjatë natës në qytetin e Vlorës.

 

Mësohet se fasoneria është në pronësi të një shtetasi Italian.

 

Paraprakisht, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

 

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 27.06.2021, rreth orës 03:20, në lagjen “Bashkimi”, Vlorë, ka rënë zjarr në disa makineri në brendësi të një fasonerie, në pronësi të shtetases M. R.

Për pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.