Një nga personat e shoqëruar gjatë aksionit të befasishëm të RENEA-s mbrëmjen e kësaj të marte në Lezhë, Shkodër dhe Durrës është Astrit Seferi.

 

Burimet konfirmojnë se ai është shoqëruar nga forcat e policisë sepse prej kohësh ishte i shpallur në kërkim.

 

Seferi dyshohet se është autor i një plagosjeje të ndodhur në vitin 2017 në zonën e Laprakës në Tiranë.

 

Përveç tij, janë edhe dhjetëra persona të tjerë të shoqëruar, ndërsa nuk dihet nëse ky operacion ka lidhje me vrasjen e ndodhur një natë më parë në qendër të Lushnjes, ku u ekzekutua Bledar Muça. Pritet ende një njoftim zyrtar nga policia për detaje të tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *