Anglia dhe Skocia përplasen sonte në derbin e madh britanik të Euro 2020.

Përballja e grupit D është shumë e rëndësishme për të dyja kombëtarët.

Anglezet mund tëp resin bileten për në fazën tjetër në rast se fitojnë pasi kanë tashmë 3 pikë duke qënë se fituan ndeshjen e parë kundër Kroacisë.

Në letër janë favorite për shkak edhe të organikës shumë cilësore.

Sulmi anglez është shumë I fortë me Kane, Stërling, Mount dhe Foden. Në krahun tjetër Skocia që u mund 2 me 0 në fushën e vet nga Cekia në duelin e parë, shpreson të bëjë ndonje mrekulli edhe pse shanset I ka shumë të vogka.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja ekipeve:

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *