Subscribe

Zbardhen emrat e qeverisë së re. Kryeministri Edi Rama njoftoi se në detyrë do të rikonfirmohen Olta Xhaçka, Niko Peleshi, Evis Kushi, Ogerta Manastirliu, Bledi Çuçi, Belinda Balluku, Elva Margariti dhe Elisa Spiropali.

 

Ndërsa figurat e reja në postet ministrore do të jenë Ulsi Manja në krye të Ministrisë së Drejtësisë, Delina Ibrahimi në krye të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, Frida Krifca në krye të Ministrisë së Bujqësisë dhe Mirela Kumbaro në krye të Ministrisë së Turizmit.

 

Detyrë ministrore do të mbajnë edhe Milva Ekonomi si ministre për Standardet dhe Shërbimet, kurse Bora Muzhaqi do të jetë ministre për Rininë dhe Fëmijët.

 

Vendin e Erion Braçec si zëvendëskryeministër do ta mbajë Arben Ahmetaj.

 

Kabineti “Rama 3”

 

Zv. kryeministër: Arben Ahmetaj

Ministre e Jashtme: Olta Xhaçka

Ministër i Mbrojtjes: Niko Peleshi

Ministër i Drejtësisë: Ulsi Manja

Ministër i Brendshëm: Bledi Çuçi

Ministre Ekonomie: Delina Ibrahimaj

Ministre për Infrastrukturën dhe Energjinë: Belinda Balluku

Ministre e Shëndetësisë: Ogerta Manastirliu

Ministre e Arsimit: Evis Kushi

Ministre e Kulturës: Elva Margariti

Ministre e Bujqësisë: Frida Krifca

Ministre e Turizmit: Mirela Kumbaro

Ministre për Standardet dhe Shërbimet: Milva Ekonomi

Ministre për Rininë dhe Fëmijët: Bora Muzhaqi

Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin: Elisa Spiropali

Ministre Shteti për Sipërmarrjen: Edona Bilali

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.