Një gjest i thjeshtë, por që më parë nuk mund ta bënte: Britney Spears fluturoi nga Kalifornia pa lejen e askujt për të festuar ditëlindjen e saj të 40-të . Ditelindja e pare ne liri pas shume vitesh.

 

Me të në fluturimin privat ishte edhe bashkëshorti i saj i ardhshëm, Sam Asghari , i cili i bëri asaj tre surpriza të bukura: një buqetë të madhe me trëndafila, një tortë të madhe në formë B dhe fishekzjarre. Të dy po planifikojnë dasmën…

 

 

“Të quaj luaneshë sepse e dua forcën tënde – është dedikimi i të dashurit – frymëzohem nga zemra jote plot dashuri, festoj buzëqeshjen tënde që më ndriçon botën. Çdo ditë ditëlindja jote mbretëresha ime”.

 

 

Pas 13 vitesh, Britney Spears është kthyer e lirë: një gjykatë në Los Anxhelos ka hequr kujdestarinë ligjore që i nënshtronte një kujdestari çdo veprim dhe shpenzim të yllit të pop-it ndaj babait të tij Jamie.

 

Tani ajo më në fund do të mund të jetojë lirshëm jetën dhe pasurinë e saj, të vlerësuar në 60 milionë dollarë. Udhëtimi i ditëlindjes është vetëm fillimi…

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *