Ish-deputeti i LSI-së Endrit Braimllari ka zhvilluar këtë të hënë një takim me strukturat e partisë që ai përfaqëson në Kolonjë.

Përmes një statusi në “Facebook”, ai shkruan se kjo zonë po përballet me papunësi masive dhe theksoi se ka ardhur koha për të kthyer besimin tek rinia kolonjare dhe ajo shqiptare.

“Ne takim me strukturat e LSI-se ne bashkine e Kolonjes. Kolonja e Rilindjes se vertete, e tradites dhe e vlerave kombetare, po perballet me varferi ekstreme me mungesen e sherbimeve, me mungesen e investimve dhe me nje qeveri te papergjegjshme dhe arrogante e cila Rilindjen e vertet e ka lene ne varferi ekstreme dhe pseudorilindjen e ka pasuruar ne kurriz te qytetareve te ndershem. Eshte koha per t’a nxjerre vendin nga kjo varferi ekstreme per te kthyher besimin tek te rinjte per te rikthyer shpresen ne vend, me nje plan konkret, qe hap vende te reja pune, qe simulon biznesin e vogel dhe te mesem, qe vendos nje sistem meritokracie dhe vlerash dhe jo nje sistem parazit te paaftesh siç na solli pseudorilindja e Rames.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *