Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti komentoi sulmet e kësaj të premteje të presidentit Ilir Meta për mazhorancën.

 

Nga studioja e edicionit qendror të lajmeve në “Vizion Plus”, Gjylameti tha se nuk i shkon përshtat kreut të shtetit një sjellje e tillë. Sipas saj, ai po sillet sikur po bën fushatën elektorale të një partie.

 

“Çfarëdo që të niset dhe çfarëdo qëllimi që të ketë presidenti, po deligjitimon pozicionin që përfëqëson. PS nuk do të merret fare me retorikat e tyre boshe, por do të merret me qytetarët shqiptarë. I është dhënë mundësi të drejtojë apo ushtrojë, ndërsa veprimet që gjithkush ndërmerr në pozicionet përkatëse, është një përgjegjësi personale, është fatkeqësi që një krytar shtetit të dalë në një fushatë të mirëfiëllitë, është duke drejtuar një parti politike”, u shpreh Gjylameti për “Vizion Plus”.

 

Sa i takon deklaratës së presidentit Meta për emrat që ikin nga LSI dhe i bashkohen PS, deputetja socialiste tha se kampi rozë është një parti e hapur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *