Subscribe

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur detaje nga biseda telefonike e zhvilluar me këshilltarin e Sigurisë të SHBA, J.Bolton.

 

Në një postim në “Twitter”, Rama shprehet se në fokus të bisedës mes tij dhe Bolton ka qenë çështja e Kosovës për të arritur një marrëveshje paqeje me Serbinë.

 

Rama deklaroi gjithashtu se krahas kësaj teme mori falenderime të shumta në lidhje me qëndrimet konseguente të Shqipërisë.

 

“Bisedë me Shtëpinë e Bardhë. Në fokus Shqipëria,rajoni dhe objektivi strategjik për një marrëveshje paqeje mes Kosovës e Serbisë,që të mbyllë konfliktin historik.Këshilltari për Sigurinë J.Bolton, më falenderoi në emër të Presidentit për qëndrimet konseguente të Shqipërisë”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *