Erind Cara është një nga pacientët e shëruar me Covid-19.

Një ditë pasi la Spitalin Infektiv, ai ndau ekskluzivisht me emisionin e pasditës në Vizion Plus emocionet dhe ankthin që ka kaluar për ditë me radhë në spital.

Për Carën e gjithë kjo situatë ishte befasuese.

 

Jam I qetë dhe I lumtur që sot jam pranë familjes time. Nuk  ma mori mendja qe do te kalojë një situatë të tillë. Fazën më të keqe e kalova në shtëpi, pasi unë fillimisht kalova një ftohje dhe më pas mu shfaqën shenjat e virusit, u shpreh Erind Cara për moderatoren Evi Reçi.

 

Aktualisht ai duhet të qëndrojë në izolim për 14 ditë, por paralelisht mjekët I kanë dhënë mjekim shoqërues.

 

Mjekët më kanë dhënë një recetë që sipas mendimit tim janë ilace shoqëeruese për të rritur imunitetin . Ndërkohë familja ime është shumë mirë dhe nuk ka asnjë shënjë apo shqetësim që lidhen me Covid-19.

 

Ne total numri i te sheruarve ne Shqiperi nga COVID-19 ka shkuar ne 17 persona ndersa deri tani kemi 5 viktima.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *