Gjykata e Posaçme ka dënuar me 5 vite burg Bledar  Zenelin, i akuzuar për terrorizëm.

 

Për shkak të gjykimit të shkurtuar ai përfitoi ulje me 1/3 uke u dënuar përfundimisht me 3.4 vite burg.

 

Zeneli me profesion murator u arrestua me urdhër të prokurorisë së Posaçme në bashkëpunim me antiterrorin, disa muaj më parë pasi dyshohet se përmes rrjeteve sociale bënte thirrje për sulme terroriste dhe  mbështete  ISIS.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *