Subscribe

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një foto nga takimi i sotëm me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA, Gabriel Escobar.

 

Basha thekson se SHBA-të do të jenë në krah të Shqipërisë dhe shqiptarëve. Sipas Bashës, prioritet i PD-së është për të sjellë ndryshimin dhe mirëqenien për shqiptarët.

 

“Kënaqësi e veçantë të prisja sot Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA z. Gabriel Escobar, në vizitën e tij të parë në Shqipëri. SHBA do të jenë në krah të Shqipërisë dhe shqiptarëve, si gjatë gjithë historisë sonë, në proceset jetike të forcimit të demokracisë dhe luftës kundër korrupsionit. Këto janë prioritetet e Partisë Demokratike për të sjellë ndryshimin dhe mirëqenien për shqiptarët”, shkruan Basha.

Leave a Reply

Your email address will not be published.