Barcelona mundi Sevilljen 4-2 ne javën e 9 te La Liga duke rimarre kreun ne renditjen e përgjithshme.

Gjithsesi fitorja ne Kamp Nou la një shije te keqe për katalanasit te cilët humben Lionel Mensin, i dëmtuar ne bërryl ndërsa do te mungoje ne sfidën e Champions ndaj Inter si dhe ne klasiken ndaj Realit.

Vendasit zhbllokuan shifrat pas vetëm dy minuta loje me golin e Koutinjo dhe i servirur nga Lionel Messi.

Argjentiasi dyfishoi shifrat 10 minuta me vone por ne minutën e 26 u detyrua te lere fushën pas një frakture ne bërryl e cila e detyron te mungoje tre jave.

Edhe ne pjesën e dyte te zotet e shtëpisë dominues me Luis Suarez qe gjeti rrjetën nga pika e bardhe e penalltisë përpara se Sarabia te ngushtonte diferencën ne minutën e 79 për andaluzet.

Ivan Rakitic dy minuta nga fundi vulosi fitoren për katalanasit ndërsa goli i Muriel ne minutën e pare te shtesës ishte sa për statistike.