Subscribe

Policia e Tiranës njoftoi arrestimin e 22-vjeçarit Redi Palushi, i shpallur në kërkim që prej muajit shkurt.

 

Sipas policisë i riu ishte një nga bashkëpunëtorët e ngjarjes së ndodhur më 16 shkurt të këtij viti, kur pas një konflikti të çastit në një lokal ne rrugën ‘Irfan Tomini’, mbetën të plagosur Gjon Pelivani dhe Florjan Musaj.

 

Palushi u shpall në kërkim për veprat penale “Vrasjes me paramendim” e kryer në bashkëpunim mbetur në tentative, dhe “Mbajtje pa leje të armeve.

 

Për ngjarjen ne pranga ranë dhe dy të plagosurit Florjan Musaj, dhe Gjon Pelivani, të dy banues në Tiranë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *