Goli i trete për Armando Sadikun me fanellën e Vaduzit qe kur arriti te kjo skuadër ne merkaton e janarit. Ne javën e 22-te te kampionatit zviceran, sulmuesi i kombëtares shqiptare i dha një pike te çmuar 1-1 skuadrës se tij përballe nje ekipi mjaft te vështire si Grasshoppers, qe ndodhet me merite ne vend te dyte ne klasifikimin e përgjithshëm. Skuadra nga Zyrihu kaloi e para ne avantazh, fale një penalltie te realizuar ne minutën e 25. Por me fillimin e pjesës se dyte, ishte Sadiku qe barazoi shifrat, duke i dhëne një pike te çmuar skuadrës se tij. Për Sadikun ky ishte goli i 8-te ne total për ketë sezon me te dy skuadrat Zyrih dhe Vaduz. Ndërkohe, skuadra nga Luxemburgu mban vendin e fundit ne kuotën e 20 pikëve, një me pak se Zyrih dhe Lugano.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *