Deklaratat e Ramës në 107 vjetorin e policisë së shtetit për pastrimin e strukturave të policisë nga elementet e korruptuar nëpërmjet procesit të vettingut, kanë sjell edhe reagimin e zyrtare të opozitës.

Ish ministri Enkelejd Alibeaj tha se vleresimi i vertete per policine qe deshi dhe qe e shpartalloi vete Rama, është pasi i sherbeu krimit dhe Mafias.

Përfaqësuesi i PD rënditi disa pika që ai thotë se Rama duhet ti kishte dhene përgjigje, nivelin e lartë të kriminalitetit në 2019, kushtet mizerabel të policisë etj.

 

Rama, ne 107 vjetorin e Policise se Shtetit qenka krahasuar me Policine e Ismail Qemalit! E megjithe kete krahasim te mundimshem, kryeministri nuk paska gjetur guxim te perballet me 57 ngjarjet me vdekje dhe 63 viktimat e 2019; nuk i paskan ardhur nder mend qe 128 drejtues te “Policise qe deshi” iu perfshine ne kanabizimin e vendit; se 3 drejtuesit e larte te tij ne Vlore i ka ende ne arrati;asnje fjale per oret shtese te papaguara dhe kushtet mizerabel; asnje grimase per viktimat e krimit te ketij fillimviti. Vleresimi i vertete per policine qe deshi dhe qe e shpartalloi dora vete ai, per te lartesuar krimin dhe Mafian, eshte se e ka shnderruar policine thjesht ne nje sherbim funerali qe vecse mbledh kufomat e krimit! E ne fakt perse i duhet Policia, perderisa per te mjafton qe kriminelet “hengshin kokat e veta”?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *