Drejtori sportiv i Lazio-s, Igli Tare është dënuar nga Federata e Futbollit Italian pas kontestimeve të ngritura mbi sistemin VAR në ndeshjen me Spal.

 

Tare u gjobit me 5 mijë euro gjobë. Pas ndeshjes së luajtur të mërkurën, ku Spal triumfoi ndaj Lazio me rezultatin e ngushtë 1 me 0 falë një penalltie, Tare nuk I kurseu akuzat në drejtim të gjyqtarëve dhe sistemit VAR.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *