Policia e Korçës ka arrestuar 39-vjeçarin Sokol Mullaj, i shpallur në kërkim pas operacionit të koduar “Kontrata”.

Ai akuzohet për falsifikim dokumentesh, nga e cila ishte i implikuar dhe ish-drejtori dhe një punonjës i Postës së Korçës.

“Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendimin e datës 06.07.2021, ka caktuar për këtë shtetas masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Falsifikimi i dokumenteve”, në lidhje me ngjarjen e datës 14.07.2021, ku u finalizua operacioni “Kontrata”, si rezultat i të cilit u ndalua ish-drejtori dhe një punonjës i Postës Korçë dhe u morën masa shtrënguese ndaj disa punonjësve të tjerë.

Veprimet e mëtejshme u kryen nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik-Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, të cilët referuan materialet pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë”, thuhet në njoftimine policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *