Maqedonia e Veriut ka njoftuar se këtë të martë janë regjistruar 8 raste të reja me Covid-19, nga 185 teste të kryera. Në total, numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me koronavirus arrin në 1,526.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se ka ndërruar jetë një paciente nga Tetova, 59 vjeçe, e cila ka qenë e shtruar 15 ditë në spitalin “8 shtatori” dhe ndodhej në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në total, numri i të shëruarve nga Covid-19 shkon në 1013, dhe numri i rasteve aktive është 427.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *