Në prag të ndërrimit të viteve, policia është në aksion kundër atyre që tregtojnë apo përdorin lëndë piroteknike dhe fishekzjarrë.

 

Gjatë kontrolleve, në Maminas u procedua penalisht një 59-vjeçar. Ai u kap me 72 pako me fishekzjarrë, që i kishte futur në bagazhin e makinës.

 

Policia bëri thirrje që qytetarët të denoncojnë çdo rast sepse sipas saj, përdorimi i lëndëve piroteknike rrezikon jetën e qytetarëve.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.