Katër qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vend. Pacientët që humbën betejën me virusin ishin nga Tirana, Elbasani, Përmeti dhe Durrësi, të moshave nga 65 deri në 85 vjeç.

 

Ndërkohë, nga 2506 testime të kryera, kanë rezultuar pozitivë me COVID 406 qytetarë.

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 136 pacientë, nga të cilët 12 janë në gjendje më të rënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *