Tre qytetarë kanë humbur betejën me COVID gjatë 24 orëve të fundit. Pacientët që ndërruan jetë ishin nga Korça, Tirana dhe Vlora.

 

Ndërkohë, janë kryer 2,030 testime, nga të cilat kanë dalë pozitivë 139 qytetarë.

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 45 pacientë, nga të cilët 8 janë në gjendje më të rënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *