Subscribe

Perdhunimi ne grup i nje 13 vjecareje pak dite me paren e Kavaje, tronditi gjithe opinionin publik, ndërsa një sërë institucionesh u vunën nën akuzë për shkak se heshtën dhe nuk publikuan ngjarjen.

 

Opozita madje, përmendi edhe me emra personat qe sipas saj kishin heshtur, duke e bere me te rende tragjedinë e vajzes 13 vjecare.

 

Por sot, Zedhenesja e Qeverise, Elisa Spiropali, edhe pse nuk u pyet nga askush dhe kerkoi vet te fliste per kete ngjarje, u mundua te argunentonte se përdhunime të tilla ka edhe në Europë, madje bëhen edhe filma.

 

 

Reagimi i Spiropalit erdhi pasi rasti i përdhunimit në grup të minorenes u bë publik së pari nga ish kryeministri Berisha. Pas kësaj nuk pati reagime publike nga autoritetet, reagime qe erdhen vetëm pasi u mësuan përmasat reale të kësaj ngjarjeje tronditëse.

 

 

SPIROPALI: ME PERDHUNIME BEHEN FILMA

 

ZEDHENESJA E QEVERISE RAGON PAS RASTIT TE 13-VJEÇARES NE KAVAJE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *