Një fëmijë 10-vjeçar nga Fushë-Bulqiza u dërgua me helikopter drejt Tiranës në gjendje të rëndë shëndetësore.

 

Mësohet se fëmija me inicialet F.B ka qenë duke luajtur në oborrin e shtëpisë kur ka rrëshkitur në akull dhe ka pësuar frakturë të rëndë në kokë.

 

Ai është dërguar fillimisht me urgjencë në spitalin e Bulqizës ku ka marrë ndihmën e parë, ndërsa më pas është transportuar me helikopter drejt Tiranës për mjekim më të specializuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *