Maqedonia e Veriut ka shënuar 1 viktimë dhe 20 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.

Të infektuarit e rinj janë regjistruar në Shkup, në Kumanovë dhe në Prilep. Ndërkohë, viktima është një 63-vjeçar nga Shkupi, i cili prej ditësh ishte në spital.

Ndërkohë, Maqedonia e Veriut ka në total 1,941 raste të konfirmuara me virus dhe 113 vdekje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *