Julian Nagelsmann do të drejtojë kombëtaren gjermane të futbollit deri në  31 korrik 2024.

 

Federata gjermane njoftoi se kontrata afatshkurter me teknikun Nagelsman parashikon që ai të drejtoje “pancerat” deri në përfundim të kampionatit europian veren e ardhshme, eveniment që do të mbahet pikërisht në këtë vend.

 

36-vjeçari Nagelsmann është trajneri i dyti më I ri në historine e kombëtares gjermane.

 

Ai zëvëndëson në këtë post Hansi Flick, të cilin ai e kishte zëvendësuar gjithashtu edhe tek Bayern Munich.

 

Më heret Nagelsman ka drejtuar Hofenhajm nga viti 2016-deri në 2019, përpara se të merrte drejtimin e Laipcig deri në 2021, një rrugëtim I suksesshëm që  I hapi rrugën eksperiencës me Bajern dhe tani me 4 herë kampionët ë botës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *