Zjarr  në orët e mesditës ka përfshire nje  plantacionin me ullinj në fshatin Donofros.

 

Kane qëne  vet banorët të cilët kanë  njoftuar repartin MZSh Dimal.

 

 

Me gjthë ndërhyrjen e zjarrfikësve, flakët të favorizuara nga era dhe terreni i vështirë, kanë përfshirë të gjithë pllajën me ulinj.

 

 

Sipas burimeve nga MZSh Dimal mësohet se jan shkrumbuar rreth 600 rrenjë ullinj.

 

 

Dyshohet se zjarri është vendosur nga vet banorët të cilët kanë qënë duke pastruar barërat e kqij përreth pemëve më pas zjarri ka dal jasht kontrollit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.