Denoncohet zhdukja e një vajzë të mitur në Vlorë.

Policia e Vlorës konfirmoi këtë të mërkurë se është bërë shpallja në kërkim e shtetases se mitur me iniciale F.M., banuese në këtë qytet.

Kallëzimi në komisariat për humbjen e vajzës 15-vjecare është bërë nga nëna e saj.

Ajo ka deklaruar se vajza është larguar nga banesa në datë 30 gusht.

Vizion Plus meson se vajza eshte lene ne shtepi nga dy prinderit diten e hene.

Mirepo kur ata jane kthyer ne banese nuk e kane gjetur vajzen me aty.

Gazetaret lokal ne Vlore i kane publikuar dhe kane kerkuar shperndarjen sa me shume te saj me qellim gjetjen e informacioneve te vlefshme qe mund te cojne ne gjetjen e vajzes se mitur.

 

Foto e vajzes 15 vjecare e cila eshte zhdukur ne Vlore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *