Edi Rama ka marrë një mesazh urimi edhe nga homologu i tij i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Zaev ka zgjedhur që ta urojë për fitoren e siguruar në gjuhën shqipe.

Kryeministri maqedonas i është bashkur kështu urimeve të bëra pak më herët nga presidenti turk, Erdogan, kryeministri grek, ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio si dhe lideri i opozitës italiane, Matteo Salvini.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *