Cristiano Ronaldo vendos të rrëfehet. Ylli portugez ka dhënë një intervistë shumë interesante për France Football ku ka shpjeguar për herë të parë gjërë e gjatë arsyet që e cuan të ndërrojë ambjente gjatë merkatos së verës.

 

Ai tha se për presidentin Perez, gjithnjë kishte qënë vetëm një cështje biznesi dhe jo një lojtar që I bënte punë ekipit.

 

“Perez nuk më deshi kurrë me zemër dhe të më trajtonte sit ë familjes.

 

Megjithatë në Madrid kalova vite të mrekullueshme ku fitova gjithcka dhe kam një raport mjaft të mirë me tifozët. Megjithatë pas 9 vitesh ishte koha të ndërroja ambjent duke qënë se po e shikoja veten të tepërt në ekip.

 

Tek Juventus nuk erdha për cështje parash, ata ishin klubi që më deshen me shumë se të tjerët. Dua të fitoj topin e artë për herë të gjashtë dhe mendoj se edhe këtë sezon e meritoj këtë sukses” u shpreh Ronaldo.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.