Vrau “ultrasin” e Lazios dhe tani u vra edhe vetë. Mediat italiane bëjnë të ditur se vrasësi i “ultrasit” Fabrizio Piscitelli, një shtetas shqiptar, është ekzekutuar në Shqipëri.

 

Pisictelli ishte i përfshirë në trafik droge dhe u vra dy vite më parë në Romë. Sipas mediave fqinje, vrasësit e shqiptarit e kanë tortuar dhe më pas e kanë ekzekutuar.

 

Autorët janë ende të paidentifikuar, ndërsa prokuroria italiane po e heton ngjarjen si vrasje mafioze. Hetuesit shprehen se vrasësi ka qenë profesionist dhe i pamëshirshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *