Një ditë pas vrasjes së Haxhi Baçinozit te kodrat e liqenit artificial në Tiranë, policia ka rindërtuar edhe dinamikën e ngjarjes, ndërsa vijon kërkimet për autorin e dyshuar.

 

Oficerët e krimeve kanë dyshime se shkak i vrasjes është bere një borxh i pashlyer nga ana e 62 vjeçarit. Kjo duke iu referuar edhe deklarimeve paraprake të djalit të viktimës, i cili ishte një nga dëshmitarët okularë te ngjarjes se rende.

 

Babë e bir ishin duke ecur ne parkun e liqenit artificial, kur autori i zuri pritë dhe qëlloi disa herë me pistoletë. Haxhi Baçinozi, me origjine nga Fieri është ish i përndjekur politik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *