SPAK kërkon pushim akuze për Plarent Dervishin dhe Lul Berishën të akuzuat për vrasjen e biznesmenit Vajdin Lames dhe mikut të tij, Arsen Arsi.

 

Kjo pasi nuk janë provuar thëniet e dëshmitarit të drejtësisë, Luftar Reçi.

 

Akuza e vrasjes së Klodian Saliut ndërkohë rëndon mbi ta.

 

Njëlloj, prokuroria kërkoi edhe heqjen e masës së sigurisë, arrest në burg, në mungesë, pasi të dy vijojnë të jenë në kërkim.

 

Dy biznesmenët u vranë në vitin 2005.

 

Tashmë për vrasjen e biznesmenëve, akuzohen Emilioano Shullazi, Viktor Ymeri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *