Është shtyrë për në datë 18 Mars gjyqi ndaj 3 adoleshentëve, të cilët akuzohen për vrasjen e 15-vjeçarit Fatjon Bici.

Shkak është bërë mosparaqitja e avokatëve mbrojtës të viktimës tjetër të kësaj ngjarje, pra mbrojtja e personit që u plagos të Mateo Licit.

Autori Orgito Çarçiu rrezikon deri në 12 vite burg. Gjithashtu pritet vendim për Ergi Karaj, Stiven Murati, Xhonatan Çekrezi.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 16 Maj 2023 në qytetin e Gramshit.

Ata akuzohen për veprat penale “Vrasje në bashkëpunim”dhe “Armëmbajtje pa leje”./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *