Dy shqiptarët, autorë të vrasjes së ndodhur në 20 janar të 2020 në Spanjë, u prangosën këtë të premte nga policia e Francës.

 

Dy të arrestuarit vranë me thikë dy bashkëkombasit e tyre pas një sherri në rrugë.

 

Sipas mediave të huaja, autorët e ngjarjes kishin kontrabanduar njerëz drejt Britanisë së Madhe nga Spanja, prandaj dhe janë dorëzuar pranë autoriteteve spanjolle.

 

Pas arrestimit, ata janë dërguar në një burg në Francë dhe pritet të dorëzohen tek autoritetet spanjolle.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *