Grupi i Rithemelimit të PD-së, do të mbajë nesër primaret për zgjedhjen e kandidatëve që do të përballen në zgjedhjet e 6 marsit me kandidatët e PS-së dhe PD-së së drejtuar nga Lulzim Basha.

 

AJo që bie në sy në listen e kandidatëve për Bashkinë e Shkodrës, mungon kryebashkiakja aktuale Voltana Ademi.

 

Lista është si më poshtë:

Astrit Bushati
Irena Shestani
Bardh Spahija
Irma Kopliku
Bashkim Rroji
Ben Maliqi
Alfred Koçobashi

 

Kujtojmë se zgjedhjet e pjesshme do të mbahen në 6 mars, në 6 bashki të vendit:

-Bashkinë e Shkodrës
-Bashkinë e Duurësit
-Bashkinë e Vorës
-Bashkinë e Lushnjës
-Bashkinë e Rrogozhinës
-Bashkinë e Dibrës

 

Partia Socialiste zyrtarizoi ditën e djeshme emrat e kandidatëve të cilët do të kandidojnë për kryetar bashkie në 6 Mars, ndërsa u la pezull emri për bashkinë e Lushnjës, i cili pritet të vendoset ditën e martë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *