Dy të rinj kanë rënë në prangat e policisë së Mallakastrës pasi dyshohet se vodhën elektromotorët në puset e naftës në Ballsh.

 

Shtetasit e arrestuar janë me inicialet R.A., 24 vjeç dhe E.C., 25 vjeç të dy banues në Mallakastër.

 

Këta ty shtetas sipas policisë, vodhën 6 elektromotorë të puseve të naftës në fshatin Hekal.

 

Dy të rinjtë akuzohen për veprën penale “Vjedhje e kryer në bashkëpunim”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *