Një armë zjarri tip kallashnikov ka vënë në lëvizje blutë e Vlorës. Raportohet se arma është gjetur në një kosh mbeturinash në lagjen ‘Pavarësia’, në Vlorë.

 

Nga të dhënat e para dyshohet se kallashnikovi mund të jetë përdorur në ngjarje kriminale.

 

Policia ka rrethuar zonën ku ndodhet arma.

 

Grupi hetimor është në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *