Nje person I armatosur ka vjedhur një ambulance dhe më pas duke e ngarë atë ka marrë përpara disa qytetare duke I plagosur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur ne kryeqytetin Oslo të Norvegjisë këtë të martë.

Gjithcka ka nisur kur një person I armatosur grabiti një ambulance duke tentuar të shtypë cdo person që gjente persona. Policia nisi ndjekjen duke qëlluar kryesisht në gomat e mjetit. Më pas forcat e rendit nuk kanë nguruar të gjuajne drejt këtij personi si të vetmen mënyrë për ta ndalur.

Një numër qytetaresh raportohen të plagosur ashtu sikurse vetë autori që është në spital jashtë rrezikut. Ndërkohe mediat shteterore norvegjeze NRK tha se policia është në kërkim edhe të një personi tjetër që dyshohet të ketë ndihmuar autorin e këtij sulmi.

Nuk janë dhënë detaje të tjera mbi këtë ngjarje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.