Një video e momentit kur tërmeti 7.4 Rihter godet Tajvanin, teksa një burrë po lahej në një pishinë në çatinë e një ndërtese në Taipei, po bën xhiron e internetit.

Konkretisht, burri ishte duke notuar në pishinën e hotelit, kur papritur pishina filloi të lëkundej dhe një mik i burrit e regjistroi atë duke qëndruar i qetë gjatë tërmetit.

Deri tani të paktën 9 janë të vdekur dhe më shumë se 800 të plagosur, me tërmetin që konsiderohet më i forti që ka goditur ishullin në 25 vitet e fundit. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *