Policia në San Francisco në SHBA dhe konkretisht në zonën e Oakland ka nisur hetimet pas raportimeve se një çift u përfshinë në marrëdhënie intime në shkallët e stadiumit.

 

Gjatë ndeshjes mes Atheltic dhe Mariners në shkallët e stadiumit “Ring Central Coliseum”, pamjet tregojnë momentet seksuale gjatë ndeshjes. Çifti qejfli nuk e ka pasur problem që poshtë tyre kishte tifozë të tjerë, duke vijuar me qejfin e tyre.

 

Zëdhënësi i policisë në Oakland tha se janë në dijeni të rastit pas denoncimeve, me hetimet që kanë nisur. Nga 6 muaj deri në 1 vit burg rrezikojnë të hetuarit, ose mund t’ia hedhin me 1 mijë dollarë gjobë nëse shpallen fajtorë.

 

Sektori i tifozëve ku ishte vendosur çifti ishte thuajse bosh, me pjesëmarrjen në stadium që ishte mbi 9 mijë persona, teksa kapaciteti i impiantit është 35.067 persona.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.